Czytaj na: https://wyborcza.pl/7,75968,24934965,sukces-rosji-w-radzie-europy-jak-zdradzono-ukraine.html

Czytaj na: https://wyborcza.pl/7,75968,24934965,sukces-rosji-w-radzie-europy-jak-zdradzono-ukraine.html
Według sondaży Polacy są na Ukrainie najbardziej lubianym narodem, przed Białorusinami i Kanadyjczykami. Robimy jednak wiele, by ten sentyment wybić Ukraińcom z głowy.
Ukraińscy działacze, dziennikarze, obrońcy praw człowieka wyrażają oburzenie wobec deportacji Lyudmyly Kozłowskiej z Polski i UE. Z kolei politycy kilku ukraińskich partii skierowali do ukraińskiego MSZ pytania o uzyskanie od strony polskiej wyjaśnień – podaje portal Onet.
Tego, że Kreml nadużywa systemu czerwonych powiadomień Interpolu, by prześladować swoich wrogów politycznych, można się spodziewać. Ale nadużywanie przez rząd kraju Unii Europejskiej Systemu Informacyjnego Schengen, żeby zamknąć usta krytykom z UE, jest szokujące – uważa publicysta Euan MacDonald.
W niedzielę 21 maja 2018 r. w Warszawie odbył się dzień solidarności polsko-ukraińskiej zorganizowany przez grupę aktywistów obywatelskich, protestujących na co dzień w obronie konstytucji i rządów prawa w Polsce. Wydarzenie odbyło się pod pomnikiem marszałka J. Piłsudskiego przy Placu Piłsudskiego
20 maja 2018 r. w Warszawie odbył się dzień solidarności polsko-ukraińskiej zorganizowany przez grupę aktywistów obywatelskich, protestujących na co dzień w obronie konstytucji i rządów prawa w Polsce. Wydarzenie odbyło się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Placu Piłsudskiego.
20 maja br. o godz. 16:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się Dzień Solidarności Polsko-Ukraińskiej. Inicjatorami wydarzenia są warszawscy działacze społeczni, w tym Bartosz Kramek i Joanna Cuper z ODF.
W warszawskiej Filharmonii Narodowej odbył się uroczysty koncert z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy. Była to też okazja, by nagrodzić polskich i ukraińskich działaczy za znaczący wkład we wzmocnienie międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego.
W 2015 r. ODF kontynuowało program pomocy humanitarnej skierowany do potrzebujących na Ukrainie. Kategorie potrzebujących nie uległy zmianie i należały do nich: szeroko rozumiane struktury obronne, służby medyczne i inicjatywy obywatelskie zajmujące się dalszą dystrybucją bądź świadczeniem pomocy.
„Po dwóch i pół roku działalności zamknięto Ukraiński Świat na rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu w Warszawie. Placówkę promującą kulturę Ukrainy i udzielającą pomocy mieszkańcom tego kraju. Prowadząca centrum fundacja szuka nowego lokalu i pieniędzy na dalszą działalność” – pisze Gazeta Wyborcza.
Po ponad dwóch latach działalności Fundacja Otwarty Dialog zamknęła warszawskie centrum “Ukraiński Świat”. Było to pierwsze i największe centrum pomocy dla licznie przybywających do Polski Ukraińców. Od początku działalności udzieliło pomocy ponad 30 000 osób.
8 czerwca odbyła się pożegnalna impreza w „Ukraińskim Świecie” – centrum pomocy obywatelom Ukrainy, których sytuacja polityczna i ekonomiczna w kraju zmusiła do przyjazdu do Polski. Wydarzenie zwieńczyło ponad 2-letnią działalność centrum prowadzonego przez Fundację Otwarty Dialog.
8 czerwca odbyła się pożegnalna impreza w „Ukraińskim Świecie” – centrum pomocy obywatelom Ukrainy, których sytuacja polityczna i ekonomiczna w kraju zmusiła do przyjazdu do Polski. Wydarzenie zwieńczyło ponad 2-letnią działalność centrum prowadzonego przez Fundację Otwarty Dialog.
Na jednym z ostatnich spotkań w centrum „Ukraiński Świat” fascynujące karty historii Polski i Ukrainy prezentował Andrzej Wielowieyski. Przyczynkiem do dyskusji stała się publikacja autobiograficznej książki “Losowi na przekór”.
18 maja 2016 r. w centrum „Ukraiński Świat” odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Legalizacji Pobytu i Aktywizacji Zawodowej Obcokrajowców w Polsce. Tego dnia z prezentacją o rodzajach działalności gospodarczej w Polsce i praktycznych uwarunkowaniach prowadzenia biznesu.
Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin