Od końca 2015 r. obserwujemy niepokojące tendencje w działaniach polskiego rządu i większości parlamentarnej tworzonej przez populistyczno-nacjonalistyczną partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która szkodzi działalności obrońców praw człowieka i organizacji pozarządowych (NGO) w Polsce.

