Gorące tematy:

Kampania #LetMyPeopleGo

Fundacja Otwarty Dialog koncentruje swoje działania na przygotowaniu podłoża analitycznego dla kampanii międzynarodowej, mającej na celu uwolnienie więźniów politycznych z listy #LetMyPeopleGo, którzy są przetrzymywani w Rosji i na nielegalnie okupowanym Krymie.
Od momentu aneksji ukraińskiego półwyspu przez siły rosyjskie liczba przypadków łamania praw człowieka na Krymie drastycznie wzrosła. Wielu obywateli Ukrainy zostało bezprawnie zatrzymanych i było sądzonych przez władze rosyjskie.
Wymagają ochrony prawnej, dostosowanej do ich przypadków; chcą zostać zauważone i wysłuchane na arenie międzynarodowej. Pierwszy raport w sprawie przetrzymywanych w Rosji więźniów politycznych sporządzono w 2015 roku, podczas realizacji szeroko zakrojonej kampanii na rzecz wsparcia ówczesnego więźnia politycznego N. Savchenko.
Światowy Dzień #LetMyPeopleGO (10-14.10.2016)
ODF aktywnie angażowała się w kampanię poparcia Savchenko, promując u0022Listę Savchenkou0022 w Parlamencie Europejskim i w parlamentach państw członkowskich UE.
Wysuwała propozycje sankcji personalnych wobec rosyjskich urzędników zaangażowanych w łamanie praw człowieka. Fundacja także próbowała zapobiec rozpowszechnianiu przez Rosję kłamliwych informacji co do spraw zakładników.
Kampania #LetMyPeopleGo została uruchomiona przez Centrum Wolności Obywatelskich Euromaidan SOS i jest wspierana przez wiele organizacji, zarówno ukraińskich, jak i zagranicznych: People in Need, Euromaidan Press, Euromaidan Warszawa, Ukraińska Helsińska Unia Praw Człowieka, Charkowska Grupa Praw Człowieka i Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Rzecznik praw człowieka na Ukrainie, etc.
Facebook: #LetMyPeopleGo Ukraine, #LetMyPeopleGo English; Twitter: #LetMyPeopleGo
Pobierz portrety zakładników Kremla

Ostatnie publikacje