Akcja #PosiłekDlaLekarza

Wesprzyj akcję na zrzutka.pl/posilekdlalekarza

Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak najbardziej dotyczy ona służby zdrowia, która znajduje się na pierwszym froncie walki z chorobą. Lekarze i personel medyczny pracują obecnie na najwyższych obrotach, nierzadko kosztem rodziny i najbliższych. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy, czy uda nam się szybko stłumić epidemię. W trudnej sytuacji są również hospitalizowani i ich najbliżsi, którzy pokładają swoją nadzieję w służbie zdrowia.

Dlatego też, razem ze Stowarzyszeniem Niskie Składki i Spontanicznym Sztabem Obywatelskim, przy nieocenionym wsparciu Patryka Wachowca z Fundacji FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), na portalu zrzutka.pl uruchomiliśmy kampanię #PosiłekDlaLekarza.

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki są również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują.

W przeciągu niecałego miesiąca na publicznej zbiórce zebraliśmy ponad 640 tys. zł od prawie 11500 darczyńców i zgłosiło się do nas ponad 800 lokali gastronomicznych. W pierwszej fazie działania akcji aż 269 restauracji przekazało posiłki ponad 200 szpitalom i placówkom medycznym. W następnej fazie kampania łączy siły z nowymi partnerami i działa dalej w nowej formule.

Zachęcamy do udostępniania naszej akcji w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku (/PosilekDlaLekarza) i Twitterze (@DlaLekarza). Działamy pod hasztagiem #PosiłekDlaLekarza.

Aktualności

Więcej wpisów

Masz pytania?

Marcin Mycielski

Wiceprezes Zarządu
Dyrektor ds. Public Affairs

Bartosz Kramek

Przewodniczący Rady Fundacji
Prokurent

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin