Fundacja

Zespół

Marcin Mycielski

Absolwent dyplomacji i stosunków międzynarodowych na uniwersytecie Camilo José Cela w Madrycie, wcześniej studiował anglistykę, iberystykę i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta Stern Leadership Academy na Uniwersytecie Stanforda. Od 2008 r. w Brukseli, początkowo w Parlamencie Europejskim i w MSZ, gdzie współorganizował pierwszą polską prezydencję w Radzie UE. Następnie pracował w amerykańskiej kancelarii prawnej, Światowej Federacji Reklamodawców i założył międzynarodowy Komitet Obrony Demokracji (KOD International) oraz EU DisinfoLab – pierwszą europejską organizację pozarządową poświęconą zwalczaniu dezinformacji. Przez dwa lata brukselski korespondent Gazety Wyborczej.

Od momentu inwazji Rosji nadzoruje też kampanię dostaw pomocy humanitarnej dla Ukrainy i osobiście koordynuje misje ODF na front, za co został odznaczony orderami “Jedność i Wola” oraz Biały Krzyż “Honor i Chwała” przez Radę Najwyższą Ukrainy – pierwszy wspólnie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i jego zastępcą, drugi wspólnie z członkami zespołu ODF.

Prywatnie komentator polityczno-społeczny – pisuje w pismach i na portalach takich jak EU Observer, Politico Europe, EurActiv, Onet.pl czy The Next Web, publikuje felietony dla KOD Małopolskie, okazjonalnie komentuje wydarzenia na wschodzie w stacjach BBC World News, Euronews, Al Jazeera czy TVN. Autor krótkiego “Podręcznika Przetrwania w Reżimie Autorytarnym”, który dotarł do 3 mln odbiorców w pierwszy miesiąc i na podstawie którego powstał 15-odcinkowy serial krótkometrażowy. Członek Zespołu ds. Praworządności w Radzie Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, fan wspinaczki, nart i klasycznego science-fiction.

 

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin