Fundacja

Zespół

Katarzyna Szczypska

Absolwentka studiów równoległych w Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie Warszawskim oraz University College London na kierunkach ekonomia i nauki polityczne. Stypendystka Frédéric Bastiat Fellowship przyznawanego przez Mercatus Center na George Mason University (Waszyngton, D.C.), zapoznającego studentów z policy-making w duchu ekonomii austriackiej. 

Z drużyną ODF związana od lat. Dekadę temu Kasia zaczynała u nas jako stażystka. Dziś spełnia się jako Chief Advocacy Officer, lobbując za prawami człowieka w instytucjach międzynarodowych. Specjalizuje się w tym, jak Bitcoin sprzyja wolności, umożliwiając funkcjonowanie obrońców praw człowieka na całym świecie. Koncentruje się także na zagadnieniach transgranicznych represji i tego, jak autorytarne reżimy wykorzystują zachodnie porządki prawne, by prześladować swoich krytyków poza granicami kraju. 

Poza ODF, współpracowała z Forum Obywatelskiego Rozwoju i waszyngtońskim think-tankiem Cato Institute. W sercu libertarianka  i aktywistka na rzecz szerzenia wolności indywidualnej i gospodarczej. Współorganizatorka Weekendu Kapitalizmu i pierwszego na świecie Bitcoin FilmFestu.

Kasia spełnia się też artystycznie – śpiewa w zespole Autonomia. Kocha muzykę, taniec, góry oraz podróże do USA (w szczególności do Arizony i Nowego Jorku). Często żyje na walizkach – poza Polską mieszkała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Belgii czy Wielkiej Brytanii. W Warszawie ukochała sobie Pragę Północ i klimat jej starych kamienic. Jak sama podkreśla – straciła głowę dla swojego czworonożnego kompana Puszkina (edit: imię zostało mu nadane jeszcze przed wojną, dziś przedstawia się jako “Puch”!).

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin