Fundacja

Zespół

Jan Rymszewicz

Ukończył studia licencjackie w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych w Institut Supérieur des Traducteurs et Interprètes (ISTI) oraz studia magisterskie na kierunku stosunków międzynarodowych  na UCLouvain, ze specjalizacją w rozwiązywaniu konfliktów.

Janek ma doświadczenie w badaniach i lobbingu politycznym w think tankach i konsultingu, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa, obrony i polityki zagranicznej. Latem 2022 dołączył do ODF jako stażysta. Dziś natomiast jest już pełnoprawnym członkiem naszego zespołu na stanowisku Policy & Advocacy Officer w naszym oddziale w Brukseli. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim, hiszpańskim i polskim.  

Zawodowo interesuje się praworządnością, bezpieczeństwem i polityką zagraniczną oraz technologią, co znów pokrywa się z pełnionymi przez niego obowiązkami i stanowiskiem. Prywatnie zaś Janek jest pasjonatem motoryzacji. Uwielbia wszystko, co ma koła i silnik. Swoją pasję realizuje m.in. na torach wyścigowych, ale także i podczas wycieczek samochodowych lub motocyklowych. Janek w wolnych chwilach fotografuje, czasem lubi zgubić się w przyrodzie, a to wszystko w rytmie oldschoolowego hard rocka, bluesa i rapu. Ma obsesję na punkcie psów

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin