Fundacja

Zespół

Claire Masiée

Claire studiuje stosunki międzynarodowe na American University (AU) i specjalizuje się w prawach człowieka i rozwiązywaniu konfliktów między zachodnimi i wschodnimi organizacjami. Na AU Claire należy do Stowarzyszenia Stosunków  Międzynarodowych (International Relations Society (AMIRS)), w którym była przewodniczącą stosunków zewnętrznych w 2022 roku. Współorganizowała również Model United Nations (AMERIMUNC) oraz Washington International Relations Conference. W 2023 roku, Claire studiowała w Niemczech na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim oraz odbyła staż w Volkssolidarität, organizacji pozarządowej, która skupia się na imigracji i procesie ubiegania się o azyl w Niemczech. Głównie tłumaczyła dokumenty prawne, a także udzielała się i pomagała w jednym ze schronisk dla uchodźców w Berlinie.

Niedawno Claire została przyjęta na Lex Fellowship, gdzie zdobędzie wiedzę na temat prawa międzynarodowego i będzie pracować w różnych firmach prawniczych w Madrycie. Skończy również swój pierwszy Projekt Capstone na temat czystek etnicznych i ludobójstwa z porównawczej perspektywy. Ma nadzieję, że uda jej się połączyć stare projekty z okrucieństwami popełnionymi przez nazistowskich i amerykańskich żołnierzy w trakcie wojny w Wietnamie.

Dwoma ojczystymi językami Claire są angielski i francuski, mówi także po niemiecku i uczy się rosyjskiego. Profesjonalnie interesuje się prowadzeniem badań  na temat użycia sztucznej inteligencji w relacjach międzynarodowych oraz w obronie praw człowieka.

Prywatnie lubi taniec nowoczesny i grę na skrzypcach. Uwielbia modę. Studiowała na Parsons Paris i kocha dzieła Toma Forda w trakcie jego pracy w domu mody Gucci. Woli koty od psów i całymi dniami może słuchać Lany del Rey.

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin