Oleg Sentsov, pochodzący z Krymu reżyser, aktywista Majdanu, ukraiński patriota i jeden z najdzielniejszych więźniów Kremla niedawno odzyskał wolność. O jego uwolnienie – obok wielu innych – zabiegaliśmy od 5 lat, które spędził w rosyjskich aresztach i więzieniach.
Tematy
- Arbitralne zatrzymania
- Ataki na aktywistów
- Ekstradycje
- Interpol
- Kara śmierci
- Korupcja
- Lustracja
- Magnitsky Act
- Masowe zatrzymania
- Międzynarodowa pomoc prawna
- Mowa i zbrodnie nienawiści
- Niezależność sądownictwa
- Organy ścigania i bezpieczeństwa
- Pandemia COVID-19
- Pomoc humanitarna
- Prawa więźniów
- Prawa żołnierzy i weteranów
- Prawo międzynarodowe
- Praworządność
- Prześladowania polityczne
- Prześladowanie prawników
- Psychiatria represyjna
- Relacje polsko-ukraińskie
- Sankcje
- Schengen Information System
- Selektywna sprawiedliwość
- Tortury
- Uchodźcy polityczni
- Uchodźcy wewnętrzni
- Uczciwy proces
- Więźniowie polityczni
- Wolność religii
- Wolność słowa
- Wolność zgromadzeń
- Wolność zrzeszania się
- Wolności obywatelskie
- Wydalenia i zakazy wjazdu
- Wykluczenie finansowe
- Wymuszone zaginięcia
- Zbrodnie wojenne
Kraj: Niemcy
Wydarzenie w Bundestagu oraz spotkania z Olegiem Sentsovem, CCL i FIDU w Berlinie
Dnia 26 września 2019 r. Oleg Sentsov, ukraiński reżyser i były więzień polityczny, wygłosił swoje pierwsze zagraniczne przemówienie w Berlinie, po tym, jak w dniu 7 września został uwolniony z rosyjskiego więzienia. Olega i członków naszej delegacji na wydarzenie parlamentarne w Bundestagu.
Gazeta.pl relacjonuje wystąpienie Lyudmyly Kozlovskiej w Bundestagu
Prezes Fundacji Otwarty Dialog, która po miesiącu od deportacji na skutek wpisania do Systemu Informacyjnego Schengen przez władze polskie powróciła do Unii Europejskiej, wzięła udział w wydarzeniu zatytułowanym “Prawa człowieka w niebezpieczeństwie – demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech”.
“Trzeba zatrzymać populistyczny marsz ku autorytaryzmowi”. Przemówienie Lyudmyly Kozlovskiej w Bundestagu
Jestem tutaj dzięki bezkompromisowej postawie posłów niemieckiego Bundestagu oraz delegatów do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy — naszych gospodarzy, którzy w rzeczywisty sposób dbają o stan rządów prawa, swobód obywatelskich i poszanowania godności człowieka na terenie Europy.
Prezes Fundacji Otwarty Dialog znów na terenie Unii Europejskiej. W Bundestagu opowiedziała o Polsce
Niecały miesiąc po wydaleniu L. Kozlovskiej przez rząd PiS Prezes Fundacji Otwarty Dialog powróciła na terytorium UE. Niemieccy parlamentarzyści zaprosili ją na wysłuchanie w Bundestagu zatytułowane “Prawa człowieka w niebezpieczeństwie – demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech”.
Prezes Fundacji Otwarty Dialog opowiedziała w Bundestagu o sytuacji w Polsce
Niecały miesiąc po wydaleniu Lyudmyly Kozlovskiej przez rząd PiS w odwecie za działalność opozycyjną jej męża Bartosza Kramka Prezes Fundacji Otwarty Dialog powróciła na terytorium Unii Europejskiej. Niemieccy parlamentarzyści zaprosili ją na wysłuchanie w Bundestagu.
Doroczna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w Berlinie: omówienie zagrożonej demokracji w Mołdawii oraz wolności obywatelskich i praw człowieka w Kazachstanie
Z okazji dorocznej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, która odbyła się w Berlinie w dniach 7-11 lipca 2018 r., delegacja obrońców praw człowieka i działaczy obywatelskich pod przewodnictwem ODF przedstawiła swoje sprawozdania i wystosowała apele do członków poszczególnych delegacji krajowych.
Sytuacja polityczna i prawa człowieka w Kazachstanie i Mołdawii – ODF w Bundestagu
W dniach 17-18 maja przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog odbyli serię spotkań z niemieckimi politykami w Bundestagu.
ODF omówiła w Bundestagu sytuację polityczną i prawa człowieka w Kazachstanie i Mołdawii
W dniach 17-18 maja przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog odbyli serię spotkań z niemieckimi politykami w Bundestagu.
Życzenia noworoczne oraz największe osiągnięcia Fundacji w 2016 roku
Fundacja Otwarty Dialog dziękuje Wam za wsparcie, jakie okazaliście w ubiegłym roku oraz życzy Wam wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym w roku 2017! Z tej okazji chcielibyśmy również podzielić się z Wami niektórymi z najważniejszych osiągnięć Fundacji w 2016 roku.
Światowy Dzień #LetMyPeopleGo
10-14 października br. w trakcie 4. sesji (2016 r.) plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy odbędzie się światowa akcja #StopPutinsWarInUkraine oraz publikacja w sieciach społecznościowych zdjęć z historiami prześladowania więźniów politycznych w ramach kampanii #LetMyPeopleGo.
Wsparcie młodzieży jako impuls dla wzmocnienia demokracji i społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie
01.05.2016 Fundacja Otwarty Dialog i «European Exchange» rozpoczęły realizację projektu „Wsparcie młodzieży jako impuls dla wzmocnienia demokracji i społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie”. Projekt finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
Młodzież z Ukrainy w Brukseli i Berlinie
W dniach od 30 maja do 3 czerwca w ramach projektu pn. Wsparcie młodzieży jako impuls dla wzmocnienia demokracji i społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie grupa uzdolnionej młodzieży z Iwano-Frankowska i okolic przebywała na wizycie studyjnej w Brukseli i w Berlinie.
Eurodeputowana i poseł na Sejm RP wzywają do usunięcia z bazy Interpolu Pavla Zabelina
Pavel Zabelin, współpracownik Khodorkovsky’ego, opozycyjnego przeciwnika prezydenta Vladimira Putina, pozostaje w bazie danych Interpolu w ramach „czerwonego alertu. Jego sprawą zainteresowali się posłanka do Parlamentu Europejskiego Marju Lauristin z Estonii oraz Poseł na Sejm RP Marcin Święcicki.
Niepożądany cudzoziemiec? Ofiary nadużywania Interpolu w bazie Schengen
Członkinie Parlamentu Europejskiego zapytały o wpływ „czerwonego powiadomienia” Interpolu na System Informacyjny Schengen (SIS), w kontekście sprawy byłej współpracownicy kazachskiego opozycjonisty Mukhtara Ablyazova, Tatiany Paraskevich.