W dniach 13-15 czerwca 2024 roku w stolicy Czech odbyła się coroczna konferencja BTC Prague, nazywana największym świętem bitcoina w Europie. W tym roku na wydarzenie zostało zaproszonych ponad 100 mówców z wielu krajów świata. Prezeska Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyla Kozlovska wzięła udział w dyskusji panelowej „Bitcoin jako narzędzie wolności”, która dotyczyła roli tej kryptowaluty […]
Tematy
- Arbitralne zatrzymania
- Ataki na aktywistów
- Ekstradycje
- Interpol
- Kara śmierci
- Korupcja
- Lustracja
- Magnitsky Act
- Masowe zatrzymania
- Międzynarodowa pomoc prawna
- Mowa i zbrodnie nienawiści
- Niezależność sądownictwa
- Organy ścigania i bezpieczeństwa
- Pandemia COVID-19
- Pomoc humanitarna
- Prawa więźniów
- Prawa żołnierzy i weteranów
- Prawo międzynarodowe
- Praworządność
- Prześladowania polityczne
- Prześladowanie prawników
- Psychiatria represyjna
- Relacje polsko-ukraińskie
- Sankcje
- Schengen Information System
- Selektywna sprawiedliwość
- Tortury
- Uchodźcy polityczni
- Uchodźcy wewnętrzni
- Uczciwy proces
- Więźniowie polityczni
- Wolność religii
- Wolność słowa
- Wolność zgromadzeń
- Wolność zrzeszania się
- Wolności obywatelskie
- Wydalenia i zakazy wjazdu
- Wykluczenie finansowe
- Wymuszone zaginięcia
- Zbrodnie wojenne
Kraj: Czechy
Nowe przepisy dotyczące kryptowalut zaszkodzą organizacjom pozarządowym i sygnalistom
Posłowie do Parlamentu Europejskiego głosowali nad pierwszymi ramami regulacyjnymi, które będą miały bezpośredni wpływ na kryptowaluty. Czeska Partia Piratów sprzeciwiła się tej propozycji, twierdząc, że doprowadzi ona do obowiązkowej rejestracji lub identyfikacji właścicieli kryptowalut. Będzie to stanowić problem na przykład dla finansowania dysydentów, takich jak rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny. To właśnie jego otoczenie również wypowiedziało […]
The protection of political refugees and illegal extraditions: debate in Kyiv
On 10 December 2019, in Kyiv, a discussion was held on the topic: “How to protect political refugees from illegal extraditions and misuse of interstate legal assistance?”. The event was held as part of the 4th National Human Rights Non-Conference. The Open Dialogue Foundation, the Right to Protection Charitable Foundation, the Kharkov Institute of Social Studies, and the Human Rights Agenda Coalition were among the organisers of the event.
Życzenia noworoczne oraz największe osiągnięcia Fundacji w 2016 roku
Fundacja Otwarty Dialog dziękuje Wam za wsparcie, jakie okazaliście w ubiegłym roku oraz życzy Wam wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym w roku 2017! Z tej okazji chcielibyśmy również podzielić się z Wami niektórymi z najważniejszych osiągnięć Fundacji w 2016 roku.
Światowy Dzień #LetMyPeopleGo
10-14 października br. w trakcie 4. sesji (2016 r.) plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy odbędzie się światowa akcja #StopPutinsWarInUkraine oraz publikacja w sieciach społecznościowych zdjęć z historiami prześladowania więźniów politycznych w ramach kampanii #LetMyPeopleGo.
Rosyjscy obrońcy praw człowieka zwracają się do władz Republiki Czeskiej w obronie Tatiany Paraskevich
My, przedstawiciele rosyjskich organizacji praw człowieka, jesteśmy zaniepokojeni losem obywatelki Rosji Tatiany Paraskevich, której grozi ekstradycja z Republiki Czeskiej. Paraskevich oskarżono w ramach sprawy przeciwko kazachskiemu politykowi opozycyjnemu Mukhtarowi Ablyazovowi.
Czeski europoseł wzywa naczelników więzień do przestrzegania praw Klykha, Karpyuka i Kostenki
Jaromír Štětina, poseł do Parlamentu Europejskiego, jako kolejny polityk unijny wystosował listy do naczelników kolonii karnych, w których przebywają Stanislav Klykh, Mykola Karpiuk i Oleksandr Kostenko, Ukraińcy uznani przez społeczność międzynarodową za zakładników Kremla.
„Hostages of the Kremlin, ways forward” – konferencja w Pradze
9 czerwca 2016 r. w Izbie Poselskiej Republiki Czeskiej odbyła się konferencja „Hostages of the Kremlin, ways forward”, zorganizowana przez Fundację Otwarty Dialog oraz Komisję Spraw Zagranicznych czeskiego parlamentu. Gospodarzami wydarzenia byli posłowie Karel Schwarzenberg i Kristyna Zelienkova.
W Pradze o zakładnikach Kremla – prezentacja raportu ODF
Prezes Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyla Kozlovska zaprezentowała w czeskim parlamencie raport o zakładnikach Kremla. Przekonywała do poparcia „Listy Savchenko” jako skutecznego instrumentu nacisku na rosyjskie władze w celu oswobodzenia bezprawnie więzionych na terytorium Rosji obywateli Ukrainy.
Czeska parlamentarzystka apeluje do premiera Francji o ponowne rozważenie decyzji o ekstradycji Ablyazova
Posłanka Kristýna Zelienková, wiceszefowa Komisji ds. europejskich w parlamencie czeskim i członkini czeskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wystosowała pismo do premiera Francji Manuela Vallsa w sprawie oczekującego na ekstradycję we francuskim więzieniu Mukhtara Ablyazova.
Najpierw prawa człowieka. Czeski europarlamentarzysta o relacjach UE-Kazachstan
Czeski europarlamentarzysta Pavel Svoboda (Europejska Partia Ludowa, Przewodniczący Komisji Prawnej) zwrócił się w apelu do wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Federiki Mogherini w sprawie kazachstańskich niezależnych dziennikarzy.
Czeski portal Lidovky opisał sprawy więźniów kremla na podstawie raportu ODF
W czasie, gdy cały świat czeka na wyrok rosyjskiego sądu w sprawie Savchenko, w rosyjskich więzieniach czekają inni ukraińscy zakładnicy, których życie służy do odwrócenia uwagi od konfliktu na Ukrainie – pisze portal Lidovky. Na stronie opublikowano historie kilkunastu z 28 zakładników Kremla.
Raport: Fakty świadczące o sfabrykowaniu sprawy Mukhtara Ablyazova w Rosji: prześladowanie Tatiany Paraskevich i Artura Trofimova
Realizując uzgodnienia Putina i Nazarbayeva, śledczy z „Listy Magnitskiego” żądali od Paraskevich i Trofimova podpisania zeznań obciążających opozycyjnego polityka Ablyzova. Kazachstańscy lobbyści dążyli do tego, by Austria i Czechy udzieliły Paraskevich i Trofimovowi słabszej formy azylu.
Prawa człowieka w Kazachstanie i ukraińscy więźniowie polityczni. Wizyta w Pradze
W stolicy Republiki Czeskiej promowaliśmy nasz raport „28 zakładników Kremla”, poświęcony ukraińskim żołnierzom, działaczom i aktywistom nielegalnie przetrzymywanym w rosyjskich więzieniach i aresztach.
W Pradze o prawach człowieka
W stolicy Republiki Czeskiej promowaliśmy nasz raport „28 zakładników Kremla”, poświęcony ukraińskim żołnierzom, działaczom i aktywistom nielegalnie przetrzymywanym w rosyjskich więzieniach i aresztach.