Fundacja

Chernobyl VR Project

Chernobyl VR Project (wspólny projekt polskiej spółki The Farm 51 i Fundacji Otwarty Dialog) – innowacyjna aplikacja oparta na technologii Reality 51. To pierwsza w historii wirtualna podróż po Czarnobylu i Prypeci, która łączy w sobie fotorealistyczną podróż do serca zamkniętej strefy oraz walory edukacyjne interaktywnego filmu dokumentalnego.

26.04.2016, w 30. rocznicę czarnobylskiej katastrofy, w Kijowie odbyła się światowa premiera aplikacji Chernobyl VR Project o nazwie „Miasto-widmo. Światowa premiera wirtualnej podróży”. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem mera Kijowa – Vitaliya Klitschki. Kolejne premiery miały miejsce w Warszawie i Brukseli.

W maju 2016 r. z inicjatywy The Farm 51 stworzono komisję ekspertów, która odbyła kilka wizyt w szkołach zlokalizowanych w regionie dotkniętym skutkami katastrofy w Czarnobylu. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z potrzebami szkół znajdujących się na tym terenie. Część zysków ze sprzedaży aplikacji spółka przeznaczy na pomoc ofiarom katastrofy w Czarnobylu i ich rodzinom.

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin