Gorące tematy:

Sylwetki prześladowanych: Andrzej Majdan

Andrzej Majdan jest aktywistą obywatelskim, od 2015 roku zaangażowanym w obronę praworządności i demokracji w Polsce. Od początku powstania Komitetu Obrony Demokracji w 2015 r., Andrzej był członkiem tzw. Straży KOD, a do dziś pozostaje redaktorem Sieciowej Telewizji Obywatelskiej Video-KOD. Z zawodu inżynier automatyk, prowadzi własną działalność gospodarczą.

24 czerwca 2017 roku w Radomiu, podczas zgromadzenia Komitetu Obrony Demokracji, został zaatakowany przez kilku członków Młodzieży Wszechpolskiej. Został wtedy pobity, a dziś zasiada na ławie oskarżonych wraz z tymi, którzy na niego napadli.

Prokurator Małgorzata Pogodzińska udała się na długoterminowe zwolnienie lekarskie, a sprawę przejęła prokurator Urszula Zajkowska. W ramach nadzorowanego przez nią postępowania, Andrzej Majdan otrzymał status poszkodowanego. Nie dotarliśmy jednak do informacji, dlaczego śledztwo przekazano następnie prokurator Justynie Domagale-Szladze. Wiadomo natomiast, że doprowadziła do oskarżenia niewinnego – jak wynika ze wszystkich dostępnych materiałów dowodowych – człowieka.

Przejdź na stronę główną Programu Obrony Prześladowanych w Polsce

Zobacz inne sylwetki prześladowanych: