Gorące tematy:

Wirtualna Polska o pierwszych reakcjach na wygraną batalię Lyudmyly Kozlovskiej z rządem PiS

Szefowa fundacji Otwarty Dialog wygrała drugą batalię z rządem PiS.  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ws. odmowy jej pobytu na terytorium Polski. Jak informuje portal Wirtualna Polska, do sprawy odniósł się były szef MSWiA Joachim Brudziński.

Prezes ODF Lyudmyla Kozlovska nie zgadzała się z decyzjami Wojewody Mazowieckiego i szefa Urzędu ds. Cudzoziemców o odmowie prawa pobytu w Polsce. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił decyzję.

Według sądu materiały w tajnej opinii ABW były bardzo ogólnikowe, lakoniczne i niewystarczające do podjęcia decyzji o odmowie” – cytuje komunikat ODF portal Wirtualna Polska, który przytacza również komentarz samej Lyudmyly Kozlovskiej na portalu społecznościowym: “Fake news z mołdawską i kazachską propagandą o mnie, mojej rodzinie i działalności, a tu po kolejnym wyroku cisza” – napisałana Twitterze.

Jak podaje WP, po kilku godzinach wpis Prezes Fundacji Otwarty Dialog skomentował europoseł PiS Joachim Brudziński, były szef MSWiA: “Nie zmieniłem mojego zdania na ich temat po tym wyroku ani o milimetr. Życzę im, aby jak najszybciej zaczęli ‘walczyć’ o ‘demokracje’ w tych krajach skąd są najsilniej wspierani“.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Czytaj również: