Gorące tematy:

“Prosilibyśmy się o kłopoty, pozwalając tym rosyjskim terrorystom na podróż przez Polskę” – Bartosz Kramek o sprawie Nocnych Wilków

Rosyjski gang nacjonalistów, lojalny wobec prezydenta Vladimira Putina, nie będzie mógł wjechać do Polski w ramach przejażdżki zaplanowanej na 70. rocznicę zwycięstwa Związku Radzieckiego nad nazistowskimi Niemcami – poinformował International Business Times. To efekt kampanii protestu, jaką współorganizowała Fundacja Otwarty Dialog.

Nie będzie to słuszne z powodów moralnych, ze względu na naszą solidarność z Ukrainą, jak również z powodów politycznych, ponieważ może to prowokować działania, które następnie zostaną wykorzystane przez machinę propagandową Putina” – tak Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek uzasadniał swoje stanowisko. – “Prosilibyśmy się o kłopoty, pozwalając tym rosyjskim terrorystom na podróż przez Polskę” – dodał.

Organizacja „Nocne  Wilki” była m.in. zaangażowana w operację zajęcia Krymu przez Federację Rosyjską. Co więcej jej członkowie biorą udział w walkach na wschodzie Ukrainy. Liderzy „Nocnych Wilków” słynną także z organizowania prorosyjskich prowokacji na terytorium państw bałtyckich.

Po zaangażowaniu się Fundacji w akcję Jarosława Podworskiego na Facebooku „Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę!” członkowie ODF odbyli konsultacje w Ambasadzie RFN oraz aktywnie udzielali się w mediach. Wypowiedzi na temat „Nocnych Wilków” Tomasza Czuwary oraz Przewodniczącego Rady Fundacji Bartosza Kramek cytowały zarówno polskie media (m.in. Wprost, Program Trzeci Polskiego Radia, TVN 24, portale interia.pl i niezależna.pl), jak również ukraińskie i rosyjskie: 24 channel, Kanał 5, Euromaidan Press, ICTV Channel, ProshloeProshlo oraz wiele innych.

„Nocne Wilki” którzy otwarcie przyznają się do czczenia Stalina, chcieli swoim rajdem przez Białoruś, Polskę i Niemcy uczcić 70. rocznicę zwycięstwa w II wojnie światowej. Kolumna motocykli ozdobiona rosyjskimi flagami wyruszyła z Moskwy 25 kwietnia. Dziś miała przekroczyć przejście graniczne Brześć-Terespol, jednak dostała odmowę wjazdu na granicy. 9 maja motocykliści planowali przyjechać do Berlina i złożyć kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Radzieckich.

Źródło: ibtimes.com