Gorące tematy:

“INTERPOL i Rosja – czas na sankcje?” – Red Notice Law Journal o oświadczeniu ODF

9 maja Fundacja Otwarty Dialog wydała oświadczenie w sprawie zaangażowania rosyjskich urzędników w “listę Magnitskiego”, którzy jednocześnie biorą udział w innym umotywowanym politycznie postępowaniu karnym w Rosji – poinformowało internetowe wydanie Red Notice Law Journal.

Pracownik Otwartego Dialogu, Tomasz Kłosowicz, przedstawił informacje o innych politycznie umotywowanych postępowaniach karnych i powiązał te sprawy z urzędnikami, którzy również byli związani z sprawą Siergieja Magnickiego. Red Notice Law Journal już wcześniej zajmował się sprawą Magnickiego tutaj i tutaj” – czytamy na stronie.

W swoim oświadczeniu Fundacja Otwarty Dialog powołała się na sprawy Nadii Savchenko, byłej ukraińskiej pilotki i polityk skazanej za zabójstwo rosyjskich dziennikarzy; protestujących z placu Bolotnaya i placu Manezhnaya; ściganych za bycie członkami ruchów i organizacji opozycyjnych; przywódców Jukosu, oskarżonych o oszustwa i uchylanie się od obowiązku podatkowego oraz Mukhtara Ablyazova, polityka opozycji i biznesmena oskarżonego o defraudację pieniędzy. Celem oświadczenia jest wykazanie, w jaki sposób korupcja i ucisk w Rosji doprowadziły do ​​nadużyć i wykorzystywania zarówno jej obywateli, jak i obcokrajowców, a także wezwanie do działania na rzecz podnoszenia świadomości i zapobiegania niesprawiedliwemu traktowaniu i ściganiu tych osób. Fundacja Otwarty Dialog podaje, że ma na celu wskazanie, że korupcja w Rosji ma charakter systemowy i stanowi bezpośrednie naruszenie praw człowieka.

Źródło: rednoticelawjournal.com