Gorące tematy:

Guy Verhofstadt: Zakaz wydawania wiz Schengen Ludmyle Kozlovskiej musi zostać wycofany

Guy Verhofstadt, przywódca frakcji liberałów w europarlamencie znany z ostrej krytyki zmian wprowadzanych w Polsce przez PiS ostro skomentował wydalenie na wniosek Polski Prezes Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyly Kozlovskiej z terytorium Unii Europejskiej. Jego zdaniem to działanie godne autorytarnych reżimów.

Czarne listy dla demokratycznych działaczy są godne autorytarnych reżimów, a nie państw członkowskich UE. Zakaz wydawania wiz Schengen Ludmyle Kozlowskiej musi zostać wycofany albo rola Polski w Schengen zrewidowana” – napisał na Twitterze Verhofstadt.

Przypomnijmy, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydała oświadczenie w sprawie zakazu wjazdu do Polski i UE Lyudmyly Kozlovskiej, jednak nie podała żadnych konkretnych informacji, które dałyby podstawy do zatrzymania prezes ODF. Ona sama skwitowała sprawę następująco: „Wiem z doświadczenia obrony osób ściganych politycznie w wielu krajach, że ‘tajne raporty’ slużb, pomówienia i zastraszanie – [to] najzręczniejsza broń dla autorytarnego państwa” – napisała Kozlovska na Twitterze.

Źródło: twitter.com/guyverhofstadt

Podpisz petycję:

Czytaj także:

  1. Polska korzysta z systemu SIS, aby powstrzymać Prezes Fundacji Otwarty Dialog przed wjazdem do strefy Schengen
  2. Informacja ws. umieszczenia Lyudmyly Kozlovskiej w systemie SIS przez Polskę

Pozostałe głosy w obronie Lyudmyly Kozlovskiej: