Gorące tematy:

Newsweek: Europejscy politycy stają w obronie wydalonej z UE Kozlovskiej

Guy Verhofstadt, Alice Stollmeyer oraz szereg innych działaczy i polityków europejskich występują w obronie Prezes Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyly Kozlovskiej, wydalonej na wniosek Polski z terytorium Unii Europejskiej – informuje tygodnik Newsweek. Twierdzą oni, że polskie władze nadużyły regulacji Schengen by pozbyć się politycznej przeciwniczki.

Sama Kozłowska twierdzi, że to zemsta służb za działalność opozycyjną jej męża, Bartosza Kramka, a w obronie działaczki występują już europejscy politycy, na czele z szefem frakcji liberałów w europarlamencie Guyem Verhofstadtem” – czytamy w tygodniku. Verhofstadt porównał wpisanie przez polski rząd Lyudmyly Kozlovskiej do systemu SIS do działań autorytarnych reżimów i wezwał do wycofania zakazu wjazdu na terutorium UE dla Prezes ODF.

Z kolei Alice Stollmeyer, szefowa działającej w Brukseli fundacji Defending Democracy, stawiającej sobie za cel obronę zachodnich demokracji przed zakusami Kremla stwierdziła, że polskie władze nadużyły regulacji Schengen by pozbyć się politycznej przeciwniczki” – podaje Newsweek.

Źródło: newsweek.pl

Podpisz petycję:

Czytaj także:

  1. Polska korzysta z systemu SIS, aby powstrzymać Prezes Fundacji Otwarty Dialog przed wjazdem do strefy Schengen
  2. Informacja ws. umieszczenia Lyudmyly Kozlovskiej w systemie SIS przez Polskę

Inne media o deportacji Lyudmyly Kozlovskiej: