Gorące tematy:

Kramek w studiu @Tłit_WP: Żona nie była zaskoczona deportacją

23 sierpnia Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek był gościem Marka Kacprzaka, dziennikarza Wirtualnej Polski w programie @Tłit_WP. Podczas rozmowy skomentował sprawę wydalenia z terytorium Unii Europejskiej Prezes ODF Lyudmyly Kozlovskiej.

Żona nie była całkowicie zaskoczona, ponieważ taki scenariusz był już wcześniej dyskutowany przez funkcjonariuszy partii rządzącej i publicystów prawicowych” – powiedział Bartosz Kramek. Zapytany o konkretne nazwiska wymienił m.in. ministra Kamińskiego, ministra Macierewicza, zastępcę ministra spraw wewnętrznych Zielińskiego. „Publicysta prawicowy Janecki mówił wprost, że trzeba moją małżonkę deportować, umieścić na liście osób niepożądanych; poseł Pięta kiedyś dosyć obcesowo oświadczył mojej małżonce na Twitterze, że mamy się wynosić z Polski” – wspomina Kramek.

Z kolei, jak poinformował Przewodniczący Rady Fundacji, trzy tygodnie przed tym, jak doszło do umieszczenia Lyudmyly Kozlovskiej w systemie SIS Prezes ODF otrzymała „tajemnicze pismo” od Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, z którego wynikało, że akta jej sprawy pobytowej zostały utajnione. „Lyudmyla stara się aktualnie o przedłużenie pobytu na terenie Polski i Unii Europejskiej. Co ciekawe, decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Z pisma wynikało, że te akta są ściśle tajne i nie będzie mogła uzyskać do nich dostępu, bo ich ujawnienie spowodowałoby poważną szkodę dla Rzeczypospolitej Polskiej” – powiedział Kramek.

Obejrzyj wywiad

Źródło: pscp.tv/Tlit_Wp

Podpisz petycję:

Czytaj także:

  1. Polska korzysta z systemu SIS, aby powstrzymać Prezes Fundacji Otwarty Dialog przed wjazdem do strefy Schengen
  2. Informacja ws. umieszczenia Lyudmyly Kozlovskiej w systemie SIS przez Polskę

Inne media o deportacji Lyudmyly Kozlovskiej: