Gorące tematy:

„Polski rząd mści się na mojej żonie za moje działania” – Bartosz Kramek o deportacji prezes ODF

Polska wpisała Lyudmylę Kozlovską do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS), co skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Unii Europejskiej. To kolejny etap walki polskiego rządu z Fundacją Otwarty Dialog, której przewodniczący rady, a prywatnie mąż Kozlovskiej Bartosz Kramek, jest aktywistą znanym z protestów przed Sejmem i sądami.

Prezes ODF przyleciała do Brukseli w poniedziałek o godzinie 22:40. – Byłam jedną z pierwszych osób, które wyszły z samolotu. – wspomina Kozlovska w rozmowie z dziennikarzem Onetu. – Dałam paszport policjantowi, a on kiedy sprawdził go w systemie, zapytał, jakie przestępstwo popełniłam. Powiedziałam, że żadnego, a on: “To dlaczego Polska panią poszukuje?” Już wiedziałam, o co chodzi. Powiedziałam, że jestem żoną aktywisty obywatelskiego i spodziewałam się, że w końcu mnie deportują za jego działalność.

Bartosz Kramek jest przekonany, że deportacja Lyudmyly Kozlovskiej była wymierzona w niego. – Mamy do czynienia z działaniem odwetowym za moją działalność publiczną – mówi. – Moja żona nie miała nic wspólnego z moim tekstem “Niech państwo stanie: wyłączymy rząd!” z lipca ubiegłego roku

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Podpisz petycję:

Czytaj także:

  1. Polska korzysta z systemu SIS, aby powstrzymać Prezes Fundacji Otwarty Dialog przed wjazdem do strefy Schengen
  2. Informacja ws. umieszczenia Lyudmyly Kozlovskiej w systemie SIS przez Polskę

Inne media o deportacji Lyudmyly Kozlovskiej: