Gorące tematy:

Lyudmyla Kozlovska w programie LifeKod: „Chernobyl VR Project” to inwestycja w pamięć

20 kwietnia Prezes Fundacji Otwarty Dialog udzieliła wywiadu Danylo Janevskiemu, prowadzącego program LifeKod. Tematem rozmowy była światowa premiera wirtualnego muzeum Czarnobyla, która odbędzie się w najbliższy wtorek w Muzeum Historii Kijowa.

Wydarzenie, zorganizowane przez polską spółkę The Fam 51, Fundację Otwarty Dialog, Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej, Agencję Wizerunku Ukrainy oraz Global Ukraine, odbędzie się pod honorowym patronatem mera Kijowa – Vitaliya Klitschki.

Zadanie Fundacji Otwarty Dialog – rozmawiać za pomocą nowych technologii o rzeczach prawie przez wszystkich zapomnianych, o osiągnięciach prostych ludzi. Dlatego Fundacja nawiązała współpracę z polską spółką The Farm 51, która stworzyła aplikację VR umożliwiającą każdemu wirtualny spacer po zamkniętej strefie, którą poznajemy poprzez historie osób bezpośrednio dotkniętych przez wybuch z 1986 r. – To pierwszy tego typu projekt, inwestycja polskiej firmy w stosunki polsko-ukraińskie, inwestycja w pamięć. To coś, czego w Ukrainie ludzie jeszcze sobie nie uświadamiają i nie rozwijają, ale jestem wdzięczna naszym polskim partnerom, że nam w tym pomagają – powiedziała Lyudmyla Kozlovska.

 

Źródło: facebook.com/lifecode.danyloyanevsky