Gorące tematy:

Gazeta Prawna: MSZ zamierza zaskarżyć decyzję sądu ws. ODF

MSZ otrzymało postanowienie sądu o oddaleniu wniosku o zawieszenie zarządu i wyznaczenie zarządcy przymusowego Fundacji Otwarty Dialog; resort planuje złożyć zażalenie w tej sprawie” – pisze Gazeta Prawna, powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej.

7 grudnia Sąd Rejonowy w Warszawie przychylił się do stanowiska Fundacji, iż Ministerstwo “nie wezwało skutecznie Fundacji do usunięcia uchybień w działalności zarządu”. W ocenie sądu szczególną nieprawidłowością był fakt, że resort dyplomacji skierował pismo, w którym wezwał do usunięcia przez fundację treści uznanych za nawołujące do “podejmowania nielegalnych działań“, do zarządu Fundacji “The Open Dialog Foundation” zamiast do Fundacji Otwarty Dialog. A to – w sensie prawnym – dwie różne organizacje.

Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek taką decyzję sądu nazwał kompromitacją ministra Witolda Waszczykowskiego, “który pokazał, że w polskim porządku prawnym, a w ustawie o fundacjach w szczególności porusza się tak samo biegle, jak w relacjach dyplomatycznych z krajami Ameryki Łacińskiej“.

Źródło: gazetaprawna.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)
  5. Oświadczenie Prezes Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyly Kozlovskiej z dn. 17.08.2017 r.