Gorące tematy:

Rzeczpospolita: MSZ przegrało w sądzie z Fundacją Otwarty Dialog

Biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowało Polską Agencję Prasową, na którą powołuje się Rzeczpospolita, że resort otrzymał postanowienie sądu o oddaleniu wniosku o zawieszenie zarządu Fundacji Otwarty Dialog i wyznaczenie organizacji zarządcy przymusowego.

W uzasadnieniu decyzji Sąd Rejonowy w Warszawie przychylił się do stanowiska ODF, iż MSZ nie wezwał skutecznie Fundacji do usunięcia uchybień w działalności zarządu. Bartosz Kramek z Rady Fundacji powiedział PAP, że taka decyzja sądu, to kolejna kompromitacja ministra SZ Witolda Waszczykowskiego, „który pokazał, że w polskim porządku prawnym, a w ustawie o fundacjach w szczególności porusza się tak samo biegle, jak w relacjach dyplomatycznych z krajami Ameryki Łacińskiej”. Zaznaczył, że co do decyzji sądu, to mówi ona sama za siebie i nie będzie odnosił się do jej szczegółów, ponieważ nie otrzymał jeszcze dokumentów z sądu w tej sprawie – czytamy na stronie internetowej Reczpospolitej.

Bartosz Kramek odniósł się także do swojej notatki opublikowanej na Facebooku „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, który stał się meritum zarzutów. Podkreślił, że tekst ten opublikował na swoim prywatnym profilu i nie wypowiadał się w imieniu Fundacji Otwarty Dialog. Zapowiedział jednak, że w przypadku ewentualnego zażalenia ministra, czy jego następcy w razie zmian w rządzie, fundacja nie zmieni swojego stanowiska.

Źródło: rp.pl

Zobacz także:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)