Gorące tematy:

Polsat News relacjonuje wystąpienie Bartosza Kramka na side evencie OBWE/ODIHR HDIM 2017

Udziałowi Przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka w panelu dyskusyjnym organizowanym w ramach konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poświęcony został artykuł, który ukazał się na stronie kanału Polsat News. Wydarzenie odbyło się pod nazwą „Atak na rządy prawa i społeczeństwo obywatelskie w Polsce”.

Oprócz przedstawiciela ODF w dyskusji wzięli udział członkowie m.in. Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP, partii Nowoczesna czy Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Ja uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych i tak też było na Majdanie i tak było w wielu innych przypadkach w innych krajach, wszystko może się wydarzyć i to my musimy kreować nastroje społeczne i poszukiwać okazji, poszukiwać impulsów, żeby ta władza otwierała kolejne fronty, żeby ta władza popełniała błędy i żeby różnego rodzaju funkcjonariusze na różnych szczeblach tej władzy czuli się niekomfortowo – mówił Kramek, dodając, że nie można autocenzurować strachu, bo Prawo i Sprawiedliwość tylko na to czeka. Jego zdaniem protesty pod domem Jarosława Kaczyńskiego były naruszeniem miru domowego, ale jest to uzasadnione w obliczu łamania konstytucji.

Bartosz Kramek opowiadał także o najbliższych planach Fundacji w związku z obecną sytuacją polityczną oraz nagonką rządzących na krytyczne wobec władzy organizacje pozarządowe. – Planujemy też pod koniec września (zostać) wysłuchani na forum Parlamentu Europejskiego i uważam, że to jest wartość, i to jest ten element międzynarodowy, i to jest ta presja europejska, trzeba to robić – powiedział.

Źródło: polsatnews.pl

Więcej o wydarzeniu

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa

Czytaj również: