Gorące tematy:

„Wezwanie MSZ odbieramy jako cenzurę” – Bartosz Kramek komentuje pismo od resortu

MSZ daje fundacji trzy dni na odpublikowanie manifestu napisanego przez Bartosza Kramka” – poinformował 8 sierpnia Onet. Portal poświęcił obszerny artykuł działaniom resortu spraw zagranicznych, które są konsekwencją zabrania przez Przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog głosu w sprawie łamania konstytucji przez obecny rząd.

Przypomnijmy, 21 lipca br. Fundacja wydała oświadczenie oraz udostępniła opracowanie Bartosza Kramka pt. „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, w którym przedstawiono 16 pomysłów na pokojowy obywatelski protest przeciwko obecnej władzy. Pomimo ciągłego podkreślania, że jest to jedynie zbiór postulatów i inspiracji na działania o pokojowym charakterze, tekst zwrócił uwagę ekipy rządzącej, a sama Fundacja i poszczególni jej członkowie stali się celem ataków ze strony prorządowych środowisk oraz obiektem kłamliwej kampanii informacyjnej. MSZ zarządziło szczegółowe kontrole Fundacji, a 7 sierpnia wezwało do usunięcia „informacji nawołujących do podejmowania nielegalnych działań”.

Bartosz Kramek w rozmowie z dziennikarzem Onetu sprawę komentuje krótko: „Wezwanie MSZ odbieramy jako cenzurę” – i informuje, że obecnie ODF analizuje podstawy prawne, na jakie powołuje się resort. Nie uważa jednak, że doszło do złamania prawa.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)