Gorące tematy:

Marcin Święcicki: Doniesienia ws. Fundacji Otwarty Dialog są kompletnie kłamliwe

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki 2 sierpnia był gościem programu „24 Pytania – Rozmowa Poranka” Polskiego Radia 24. Głównym tematem rozmowy z Katarzyną Adamiak-Sroczyńską były ostatnie doniesienia prawicowych mediów o Fundacji Otwarty Dialog.

Chodzi o sugestie, że Fundacja obraca bronią i nawołuje do krwawego puczu w Polsce. – To kompletnie kłamliwe doniesienia – komentuje Święcicki. – Ta organizacja zbierała pieniądze i wysyłała kamizelki kuloodporne oraz hełmy dla osób cywilnych na Majdanie, do których strzelali snajperzy Putina i Janukowycza. Otwarty Dialog otrzymał koncesję na eksport i obrót właśnie kamizelkami i hełmami, a przedstawia się tę Fundację tak, jakby dostała koncesję na handel bronią strzelecką, jakimiś armatami.

Jego zdaniem, doniesienia mediów prorządowych, które niezwykle intensywnie zajęły się tematem Fundacji w ostatnich dniach, to kłamliwa nagonka spowodowana tym, że Przewodniczący Rady Fundacji Bartosz Kramek zajął stanowisko silnie antyrządowe. – Oskarżanie ich, że zmierzają siłą do przewrotu tylko dlatego, że Przewodniczący napisał krytyczny list wzywający do oporu przeciwko naszemu rządowi, uważam za skandaliczne – podsumowuje Święcicki.

Źródło: polskieradio.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)