Gorące tematy:

Kramek w „Dryjańska naTemat”: Musimy się bronić przed zniszczeniem organizacji pozarządowych. Znamy to z Rosji

31 lipca w programie Anny Dryjańskiej, który emitowany jest w portalu „naTemat” oraz w mediach społecznościowych, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek skomentował obecną sytuację w Polsce oraz kontrowersje wokół jego publikacji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”.

Zdaniem Kramka, rządowe i medialne ataki na Fundację po wydaniu przez nią oświadczenia, w którym ODF udostępnia jego publikację, to nic innego, jak atak na społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Przewodniczący Rady Fundacji porównuje to do putinowskich metod rozprawiania się z NGO-sami.

– Pierwszy krok to kampania dezinformacji i zniesławiania przez media propagandowe. Drugi etap: tym organizacjom zamyka się drogę do finansowania z zagranicy i bierze się pod kontrolę ich finanse. A trzeci etap to są szykany już na poziomie personalnym. Są konsekwencje dla aktywistów. Przeszukiwania biur, rekwirowanie sprzętu, przesłuchania, być może areszty, być może procesy sądowe – wylicza Kramek. – To są tego typu rzeczy. Niestety, znamy to z Rosji.

 

Źródło: natemat.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)