Gorące tematy:

Fundacja Otwarty Dialog w programie “Teraz Ja!”: Czujemy presję, to łamanie praw człowieka

30 lipca br. Prezes Zarządu Fundacji Otwarty Dialog Lyudmyla Kozlovska oraz Przewodniczący Rady Fundacji Bartosz Kramek gościli w studiu telewizji Nowa TV w programie Tomasza Sekielskiego „Teraz Ja!”. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce oraz przyczyn medialnej i rządowej nagonki na ODF.

My w pełni uznajemy wynik demokratycznych wyborów i wbrew temu, co Prawo i Sprawiedliwość przypisuje nie tylko nam, ale też opozycji i wszystkim środowiskom, zwykłym Polkom i Polakom, którzy wyszli na ulice w ostatnich tygodniach, nikt nie kwestionuje tego, że PiS wygrał wybory, w związku z czym może rządzić, może uchwalać ustawy – zwraca uwagę Bartosz Kramek, autor słynnego już opracowania „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, okrzyknięty przez środowiska sympatyzujące z rządem „architektem rebelii”. Przewodniczący Rady Fundacji podkreśla, że to, przeciwko czemu protestuje, to łamanie przez rząd Konstytucji.

Kramek, komentując reakcję rządu, mediów oraz zwolenników PiS na jego postulaty, powiedział, że skala hejtu, skala gróźb była dla członków Fundacji zaskakująca, niemniej byli oni przygotowani na różne konsekwencje i teraz stawiają im czoła. Do takich konsekwencji należy m.in. wniosek koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego do MSZ o skontrolowanie Fundacji. – Ubolewamy, że nie spotykamy się na drodze sądowej, tylko w typowo rosyjskim, kazachstańskim, represyjnym scenariuszu: szef służby bezpieczeństwa zleca Ministerstwu Spraw Zagranicznych, przeprowadzenie jej natychmiast. W ciągu jednej godziny dostaliśmy pismo, że będziemy musieli wytłumaczyć się z tego. Nie mamy nic do ukrycia, ale oceniamy to jako atak na społeczeństwo obywatelskie – dodaje Lyudmyla Kozlovska.

Źródło: Nowa TV

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)