Gorące tematy:

Gazeta.pl o manipulacjach Telewizji Polskiej odnośnie działalności ODF

TVP w pogoni za sensacją zaszła tak daleko, że krytyka nadeszła z najmniej spodziewanej strony. Wojciech Mucha z “Gazety Polskiej” nazwał doniesienia o Fundacji Otwarty Dialog “bardzo poważnym fake newsem. Fałszywe informacje, o których pisze Gazeta.pl, dotyczą koncesji, którą pod koniec 2014 roku otrzymała Fundacja.

Jak podaje Gazeta, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się do ODF o natychmiastowe przesłanie wszystkich uchwał Zarządu Fundacji przyjętych od 2013 roku oraz poprosiło o wyjaśnienie, dlaczego na oficjalnym profilu fundacji na Facebooku umieszczane są informacje nawołujące do nielegalnych działań. Chodzi o opracowanie zatytułowane „Niech państwo stanie: Wyłączmy rząd!” autorstwa Przewodniczącego Rady Fundacji Bartosza Kramka, udostępnione przez Fundację Otwarty Dialog, które zawiera zbiór postulatów i doświadczeń z Majdanu, rozumianego jako pokojowy protest obywatelski. Według TVP opracowanie jest nawoływaniem do puczu.

Media publiczne postanowiły jednak pójść o krok dalej i zaczęto śledzić wszelkie powiązania organizacji, jej pracowników i fundatorów (…). Sprawa ta jednak odeszła na drugi plan – TVP przyćmiła ją, skupiając się na manipulacji o bardziej sensacyjnym wydźwięku” – pisze Gazeta. Chodzi o koncesję, którą w 2014 roku otrzymała Fundacja, by wysyłać kamizelki kuloodporne i hełmy na Ukrainę. Tymczasem na stronie TVP czytamy: „Fundacja Otwarty Dialog – która nawoływała do obalenia polskiego rządu i organizowania „polskiego Majdanu” – w 2014 roku uzyskała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji koncesję na handel bronią defensywną. Chodzi o koncesję na „obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”. Pozytywną opinię w tej sprawie wydał ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB”. TVP zaszła tak daleko, że nie wytrzymał prawicowy dziennikarz, Wojciech Mucha, nazywając doniesienia o ODF bardzo poważnym fake newsem i apelując do publicznej telewizji: „K***a, no nie manipulujcie aż tak”.

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)