Gorące tematy:

Bartosz Kramek dla Radia Zet: “Koncesja to coś, czego nigdy nie ukrywaliśmy”

Telewizja Polska w ubiegłym tygodniu wyemitowała materiał, w którym zarzuca Przewodniczącemu Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartoszowi Kramkowinawoływanie do obalenia rządu i destabilizacji państwa” oraz przedstawia swoją teorię na temat celu posiadania przez Fundację koncesji. Ponieważ jednak w materiale na próżno by szukać opinii samego Kramka, jego komentarz w tej sprawie przedstawiło Radio Zet.

Materiał TVP pojawił się wkrótce po tym, jak Bartosz Kramek opublikował w sieci społecznościowej notatkę ze zbiorem pomysłów, w jaki sposób, korzystając z doświadczeń ukraińskiego EuroMajdanu, powstrzymać próby demontażu państwa prawa w Polsce. Państwowe media przedstawiły artykuł Kramka jako nawoływanie do puczu oraz odsunięcie od władzy legalnie wybrany rząd. Zainteresowały się także koncesją na handel bronią, którą uzyskała Fundacja.

TVP nie przedstawiło komentarza samego zainteresowanego, dlatego poprosiło o niego Radio Zet.

Przedstawiłem zbiór postulatów i doświadczeń z Majdanu, rozumianego jako pokojowy protest obywatelski – wyjaśnił Kramek oraz wytłumaczył, że sprawa koncesji na handel bronią nigdy nie była owiana tajemnicą. – Koncesja to coś, czego nigdy nie ukrywaliśmy. Media “dobrozmianowe” nie wykonały tu żadnej pracy, tylko dowiedziały się o tym z naszego oświadczenia. Chodziło o kamizelki kuloodporne i hełmy dla ukraińskich żołnierzy i ludzi narażonych na ostrzał, wolontariuszy i korespondentów prasowych – powiedział.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)