Gorące tematy:

Krytyka Polityczna: Fundacja Otwarty Dialog na celowniku prorządowych mediów

Spontaniczne protesty to zorganizowana próba obalenia władzy, NGOsy to agenci zagranicznych wpływów, a Europa Zachodnia jest zdegenerowana i obca kulturowo” – podobna retoryka, zdaniem autora artykułu, który ukazał się 1 sierpnia br. w Krytyce Politycznej, zbliża rządzących i podporządkowane im media do putinowskiej Rosji. Na ich celowniku znalazła się Fundacja Otwarty Dialog.

Atak mediów zdominowanych przez partię rządzącą na ODF rozpoczął się wkrótce po tym, jak Przewodniczący Rady Fundacji Bartosz Kramek opublikował w sieci społecznościowej notatkę, w której poparł odbywające się w Polsce od kilku tygodni protesty oraz zastanawiał się, jak można wykorzystać doświadczenia ukraińskiego EuroMajdanu w walce o wolne sądy i obronę Konstytucji. „Media bliskie PiS przedstawiły to jako „scenariusz rebelii”, rzekomo realizowany przez protestujących przeciw projektom reformy sądownictwa na ulicach” – czytamy na stronie Krytyki Politycznej.

Fundacja Otwarty Dialog jest tylko jedną z wielu NGO’s, które, zajmując jasne stanowisko w sprawie protestów, stały się ofiarą propagandy, mającej na celu podporządkowanie trzeciego sektora władzy. „Na celowniku prorządowych mediów znalazły się między innymi Fundacja Otwarty Dialog i Akcja Demokracja. Tej ostatniej „Wiadomości” poświęciły kolejny insynuacyjny materiał ze strzałkami, mającymi przede wszystkim dowodzić, że organizacja ta finansowana jest głównie z obcych źródeł. Co nie jest żadną tajemnicą. TVP insynuowało też, że pracownicy Akcji „nie wiadomo z czego żyją” – choć, jak zauważyło Oko.press – ich zarobki można znaleźć na stronie internetowej organizacji” – pisze autor artykułu.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Czytaj również:

Zobacz także:

  1. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 21.07.2017 r. ws. demontażu rządów prawa w Polsce
  2. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 23.07.2017 r.
  3. Oświadczenie ws. decyzji Prezydenta RP z dn. 24 lipca 2017 r. ws. reformy sądownictwa
  4. Oświadczenie Fundacji Otwarty Dialog z dn. 31.07.2017 r. (finansowanie i darczyńcy, czyli o sorosach słów parę)