Gorące tematy:

Rosyjska propaganda wobec UE i państw członkowskich – zaproszenie do dyskusji

W poniedziałek, 11 lipca, o godz. 11:00 w Biurze Informacyjnym PE w Polsce odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Jurisa Pakalninsa „The Master Plan. Niewidzialna wojna Rosji o wpływy w Europie”. Będzie on punktem wyjścia do dyskusji o narzędziach propagandy wykorzystywanych przez Kreml. W spotkaniu z ramienia Fundacji Otwarty Dialog wystąpi prezes Lyudmyla Kozlovska.

„Dwa lata po nielegalnej aneksji Krymu i agresji na wschodnią Ukrainę skala wojny informacyjnej, którą Kreml prowadzi przeciw Zachodowi, zmusiła do reakcji poszczególne stolice europejskie, ale także organizacje, takie jak Unia Europejska czy Sojusz Północnoatlantycki. Różnorodność wykorzystywanych przez Kreml narzędzi sprawia, że odpowiedź Zachodu musi być kompleksowa” – pisze organizator wydarzenia.

W dyskusji wezmą udział: Anna Fotyga, przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony Parlamentu Europejskiego, sprawozdawczyni raportu „Unijna komunikacja strategiczna w celu przeciwdziałania wrogiej propagandzie stron trzecich”, Ilgvars Kļava, Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce, Inga Springe, współautorka filmu „The Master Plan”, współzałożycielka Bałtyckiego Centrum Dziennikarstwa Śledczego, Lyudmyla Kozlovska, prezes Fundacji Otwarty Dialog oraz Suzanne Kiefer z Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. Debatę poprowadzi dyrektor Bielsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Chętni do udziału w wydarzeniu proszeni są o uprzednią rejestrację mailową: [email protected] lub telefoniczną: 22 595 24 74.