Gorące tematy:

Podziękowania od Aleksandra Orlowa dla ODF

Fundacja Otwarty Dialog trzymała pismo z podziękowaniami od Aleksandra Orlowa – polskiego dziennikarza śledczego, który w wyniku zmiany środka zapobiegawczego został uwolniony po prawie 5 latach nielegalnego przetrzymywania w areszcie śledczym w Odessie.

To dzięki wielokrotnym interwencjom Fundacji i Pani Prezes w mojej sprawie, po prawie pięcioletniej bezprawnej niewoli, mogłem wrócić do swojej Rodziny” – pisze Orlow i dodaje, że wraz z żoną Julią oraz córkami Daniellą i Moniką zawsze będzie wdzięczny za to, co zrobiła dla niego Lyudmyla Kozlovska.

Fundacja Otwarty Dialog zajmowała się sprawą Orlowa od prawie roku i dzięki współpracy z deputowanymi Rady Najwyższej Ukrainy, posłami Sejmu RP, organizacjami obrony praw człowieka oraz dzięki ciężkiej pracy adwokatów z Ario Law Firm w trakcie 155. rozprawy Aleksander Orlow opuścił więzienie i wrócił do rodziny.

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w sprawę dziennikarza. Każde działanie – nawet niewielkie – odegrało swoją ważną rolę w jego uwolnieniu. Bardzo się cieszymy, że pan Aleksander jest już w domu, mamy nadzieję, że dalej sprawa się potoczy zgodnie z prawem i sprawiedliwości stanie się zadość.