Gorące tematy:

Aktywiści Alga! zaatakowani w Pawłodarze

W dniu 11 marca w Pawłodarze miała miejsce zbrojna napaść na aktywistów partii opozycyjnej „Ałga!”.

Pięciu młodych ludzi uzbrojonych w noże dokonało napadu na 8 aktywistów partyjnych, w tym cztery kobiety. W rękach członków opozycyjnej „Ałgi” znajdowały się baloniki, na których widniał napis: „Nie idę na wybory”.

W wyniku napaści baloniki zostały zniszczone i obrażeń doznali sami aktywiści. Otrzymali oni rany cięte. Mimo zgłoszenia stosownych wniosków, organy spraw wewnętrznych zignorowały przestępstwo.

Jak poinformowała korespondentka agencji „Interfaks-Kazachstan”, Marija Popowa, służba prasowa Departamentu Spraw Wewnętrznych obwodu pawłodarskiego rozpowszechnia informację o tym, że żadnej zbrojnej napaści na aktywistów nie było, po prostu „młodzież przekłuła baloniki” Wideo z napaści można obejrzeć tutaj

http://www.youtube.com/watch?v=6epy9jpwBQQ&feature=player_embedded

 

Aby policji nie udało się zatuszować faktu posiadania noży i ostrzy przez napastników, aktywiści partii „Ałga” w swoich wnioskach zgłoszonych na policji dokładnie opisali kto z napastników i jaką białą broń trzymał w ręku. Do wniosków dołączyli oni również zdjęcia, na których widoczne są twarze napastników i noże w ich rękach.

Źródło: http://www.algadvk.kz/ru/press/804/