Gorące tematy:

Odwiedź Czarnobyl bez wychodzenia z domu!

26 kwietnia o godzinie 18.00 w Muzeum Historii Kijowa odbędzie się światowa premiera Chernobyl VR projekt o nazwie “Miasto-widmo. Światowa premiera wirtualnej podróży” . Innowacyjny projekt polskej spółki The Farm 51 ma na celu zachowanie pamięci o katastrofie z 1986 roku dzięki wirtualnej podróży po Czarnobylu i Prypeci. Prezentacja potrwa do 10 maja.

Dziś technologia VR (Virtual Reality) to gorący trend w świecie innowacji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ VR to ogromny skok w dziedzinie multimediów, przynajmniej od czasu pojawienia się filmów 3D. Wyjątkowe cechy tej technologii zostały wykorzystane przez autorów z The Farm 51. Polscy programiści stworzyli technologię Reality 51, którą wykorzystano, aby pokazać światu katastrofę w Czarnobylu.

 

Innowacyjne technologie The Farm 51 pozwalają precyzyjnie przenieść rzeczywistość do świata wirtualnego. Z tego powodu każdy, kto przyjdzie do Muzeum Historii Kijowa, będzie mógł przenieść się do innego świata i na własne oczy zobaczyć tę odciętą strefę” – powiedział Łukasz Rosiński z The Farm 51.

Na aspekt społeczny projektu zwraca uwagę ukraińska wokalistka i działaczka Rusłana Lyzhychko: Jestem przekonana, że dzięki Chernobyl VR Project wielu ludzi na całym świecie zrozumie rozmiar katastrofy sprzed trzydziestu lat i zwróci uwagę na tragedię, jaka dotknęła miliony”.

Prezentacja w Kijowie będzie jednocześnie pokazem premierowym. W ciągu najbliższych miesięcy projekt zostanie zaprezentowany w innych krajach, w tym w Polsce i USA.

Więcej informacji na temat imprezy

Organizatorami premiery są The Farm 51, Fundacja Otwarty Dialog, Instytut Pamięci Narodowej Ukrainy, Global Ukraine i Agencja Wizerunku Ukrainy. Impreza odbędzie się przy wsparciu i pod patronatem mera Kijowa – Vitaliya Klitschki.