Gorące tematy:

W Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja na temat: „Kazachstan: procesy sądowe i ich znaczenie dla reputacji reżimu”

We wtorek, 19 czerwca 2012 r. w sali konferencyjnej AZN-1 Parlamentu Europejskiego w godz. 15:00-16:30 odbędzie się konferencja na temat: „Kazachstan: procesy sądowe i ich znaczenie dla reputacji reżimu. Wiatr przemian czy tylko pozorna liberalizacja? – Uwolnienie Vinyavskiego i Sokolovej jako konieczny krok w celu poprawienia wizerunku reżimu na świecie”.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu członków Parlamentu Europejskiego: Joanny Senyszyn (frakcja Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów, wiceprzewodnicząca Podkomisji Praw Człowieka) i Piotra Borysa („Europejska Partia Ludowa”, członek Delegacji Posłów Parlamentu Europejskiego do krajów Azji Środkowej).

Gośćmi dyskusji będą prawnicy, obrońcy praw człowieka i dziennikarze, którzy brali udział w procesach sądowych w sprawach dotyczących tragedii zhanaozeńskiej:

  • Alla Zlobina i Zhanar Kasymbekova – dziennikarki gazety „Golos Respubliki”;
  • Assel Nurgaziyeva – obrończyni praw człowieka, przedstawicielka z ramienia OBWE w procesach sądowych w Aktau do 02.05.2012 r.;
  • Aman Sharmanbaev – prawnik, obrońca praw człowieka;
  • Igor Vinyavskiy – redaktor naczelny gazety „Vzglyad”.

Dodatkowe informacje:  [email protected]