Gorące tematy:

Wielka demonstracja solidarności z Nadią Savchenko

Już w najbliższą środę, 9 marca o godz. 18.00 pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie odbędzie się wielka demonstracja solidarności z Nadią Savchenko. “Będziemy tam, aby pokazać Nadii nasze wsparcie i żądać od rosyjskiego rządu jej natychmiastowego uwolnienia” – oświadczył Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog.

Nadia Savchenko to więzień polityczny przetrzymywany w Rosji, pilotka, ukraińska deputowana (wybory wygrała przebywając w rosyjskim areszcie), członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Kiedy w zeszłym tygodniu, 3 marca prokurator zażądał dla niej 23 lat więzienia, rozpoczęła głodówkę, nie przyjmuje też płynów. Sąd nie pozwolił jej wygłosić ostatniego słowa. 9 marca być może usłyszymy wyrok za rzekomy za udział Nadii w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy na wschodzie Ukrainy.

Warszawska akcja będzie jednym z dziesiątków wydarzeń które będą miały miejsce na całym świecie. Wierzymy w moc naszej solidarności” – skomentowała Natalia Panchenko z Fundacji Euromaidan Warszawa.

Gorąco zapraszamy do dołączenia do nas!

Zobacz także: