Gorące tematy:

„Losowi na przekór” – prezentacja autobiografii Andrzeja Wielowieyskiego

14 stycznia w siedzibie spółki Agora odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Wielowieyskim, członkiem Rady Fundacji Otwarty Dialog, poświęcone jego autobiografii “Losowi na przekór”. “Byliśmy dumni, bo byliśmy uparci. “Dostaniemy ich [Niemców w czasie wojny, komunistów w PRL]” – to motto nam przyświecało. Uparci na tyle, by przetrwać na przekór losowi” – wspominał Autor, który w swojej książce napisał również o Fundacji.

Andrzej Wielowieyski (rocznik 1927), żołnierz AK, działacz katolicki, szef ekspertów „Solidarności” w 1981 r. i negocjator Porozumień Gdańskich. Współorganizował Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie, uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu, był parlamentarzystą Unii Wolności, posłem do Parlamentu Europejskiego, 13 lat przepracował w Radzie Europy. Kawaler Orderu Orła Białego. Opublikował: Przed trzecim przyspieszeniem. Szkice do zagadnień rozwoju społecznego (Znak, Biblioteka Więzi, 1968), Przed nami małżeństwo (Znak, 1972, 1974 i 1989), Tajemnice i niespodzianki historii (Biblioteka Więzi, 2004) i Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne (Collegium Civitas, ECS, Trio, 2012).

Andrzej Wielowieyski jako członek Rady Fundacji wspierał nas niemal od samego początku działalności. Panie Senatorze, gratulujemy publikacji, a za przyjaźń, wsparcie i bezcenne rady – bardzo serdecznie dziękujemy!