Gorące tematy:

Bezpłatne lekcje j. polskiego dla obcokrajowców

Ukraiński Świat” to nie tylko miejsce spotkań, imprez kulturalnych czy debat na tematy polityczne lub społeczne. To przede wszystkim platforma wszechstronnej pomocy dla osób z Ukrainy (i nie tylko), które przybyły do Polski, uciekając przed wojną lub kryzysem ekonomicznym. W „Ukraińskim Świecie” mogą m.in. zasięgnąć porady prawnej, znaleźć pomoc w poszukiwaniu pracy, mieszkania czy szkoły dla dziecka.

Nieodłącznym elementem pomocy ukraińskim imigrantom jest organizowanie regularnych, bezpłatnych lekcji języka polskiego. Z zajęć skorzystało kilkuset Ukraińców, którym, dzięki znajomości języka, łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Dotychczas lekcje prowadziła pani Helena Rek, wolontariuszka z bogatym doświadczeniem w nauczaniu obcokrajowców. Dziś poszukujemy kolejnych wolontariuszy do prowadzenia zajęć z języka polskiego.

  • Jeśli znasz polski, wiesz jak przekazać swoją wiedzę, chcesz zdobyć  doświadczenie oraz masz trochę wolnego czasu – szukamy właśnie Ciebie!
  • Jesteś studentem filologii polskiej lub lingwistyki i szukasz miejsca odbywania praktyk – jest to idealna okazja dla Ciebie!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: za pomocą Facebook, telefonicznej (tel. 664 644 601) lub zapraszamy na “Ukraiński Świat” (ul. Nowy Świat 63).