Gorące tematy:

O uchodźcach z włoskiej perspektywy. ODF gościło studentów z Italii

Fundacja Otwarty Dialog miała przyjemność gościć grupę wyjątkowych studentów włoskiego uniwersytetu LUISS Guido Carli, czyli Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli w Rzymie.

W ramach zajęć uniwersyteckich jeden z kursów poświęconych tematyce uchodźców został wybrany do wprowadzenia nowego, bardziej eksperymentalnego sposobu nauczania, który przewiduje, obok standardowych wykładów, więcej zajęć praktycznych oraz międzynarodowe praktyki dla studentów. Na zaproszenie LUISS dołączyliśmy do projektu, czego efektem stał się 2 tygodniowy pobyt trójki włoskich studentów: Oskara, Sary i Ninni w Warszawie.

W ramach praktyk nasi włoscy koledzy wspierali nasz zespół fundraisingowy, centrum „Ukraiński Świat” oraz tropili rosyjską propagandę. Uczestniczyli również w konferencji prasowej w Sejmie, spotykali się z polskimi i ukraińskimi parlamentarzystami i naszymi przyjaciółmi z Drohobycza – Arturem Deską i Jose Turchukiem, którzy na co dzień wspierają ponad 100-osobowe grono Tatarów Krymskich (przesiedleńców) oraz przygotowali dla nas prezentację o problemie uchodźców z włoskiej perspektywy.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i entuzjazm i zapraszamy z powrotem!