Gorące tematy:

W Kijowskim biurze Fundacji Otwarty Dialog ruszył cykl spotkań Otwarta Platforma Doświadczeń

20 listopada 2015 roku odbyła się pierwsza dyskusja z cyklu Otwarta Platforma Doświadczeń. Pierwsze spotkanie otwierające projekt dotyczyło tematu: Ukraina i wybory.

Piątkowe spotkanie otworzyło cykl, którego celem są dyskusje ekspertów, dziennikarzy i analityków dotyczące bieżących tematów. Dyskusje w naszym biurze będą odbywały się zawsze wtedy, gdy wydarzy się coś ciekawego i wartego przedyskutowania. Na następne tego typu spotkanie zapraszamy w styczniu 2016 roku. Szczególnie cennymi okazały się dla nas spostrzeżenia obserwatorów wyborów.

W ramach spotkania zostały poruszone takie tematy, jak: standardy ukraińskiej kampanii wyborczej, łamanie praw dziennikarzy na tegorocznych wyborach czy stosunki polsko-ukraińskie w kontekście wyborów parlamentarnych w Polsce.

Wśród zaproszonych gości byli analitycy (m.in. A. Valchyshyn, P. Okhotin –  autorzy książki “Wygrać wybory”), politycy (V. Vasylchuk, deputowany z partii Samopomich), dziennikarze (R. Kabachiy, Instytut Masowej Informacji), a także obserwatorzy na tegorocznych wyborach. W dyskusji udział wzięła także przedstawicielka Fundacji Otwarty Dialog w Kijowie Agnieszka Piasecka.

Zaproszeni goście stali się bohaterami serii rysunków, które wykonywał jeden ze słuchaczy dyskusji.

Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie z cyklu Otwarta Platforma Doświadczeń. Wydarzenia związane z naszym projektem będą odbywały się w kijowskim biurze przy ulicy Instytuckiej. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy są zainteresowani dyskusją w przyjacielskiej, otwartej atmosferze żywego dialogu o poważnych problemach, które nurtują społeczeństwo.