Gorące tematy:

Jak ukraińskie firmy mogą skorzystać na doświadczeniu polskich przedsiębiorców? – zaproszenie na spotkanie w „Ukraińskim Świecie”

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Fundacja Otwarty Dialog serdecznie zapraszają na spotkanie pt. „Czy doświadczenia polskich małych i średnich firm mogą być szansą dla ukraińskich przedsiębiorców? Przypadek grup zakupowych jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 października, o godz. 18.30 w centrum „Ukraiński Świat”.

Podczas spotkania zostanie prezentowany projekt Купуймо Разом! Oficjalna, pełna nazwa tej inicjatywy to „Grupy zakupowe jako alternatywne źródło finansowania, zwiększania trwałości i konkurencyjności ukraińskich małych firm rodzinnych”. Projekt ten jest realizowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej finansowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Realizacją projektu zajmuje się polsko-ukraiński zespół Stowarzyszenie IFR – Inicjatywa Firm Rodzinnych (lider i inicjator projektu); Практика управління (członek media grupy „Промінфо”); NEXIA DK (grupa audytorsko-konsultingowa).

Projekt skierowany jest do małych i średnich firm ukraińskich, które przeważnie są firmami rodzinnymi. Polscy przedsiębiorcy rodzinni zbudowali swoją pozycję na rynku, wykorzystując m. in. grupy zakupowe B2B. O tym mało znanym na Ukrainie narzędziu opowiedzą też polscy przedsiębiorcy, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem z ukraińskimi kolegami.

Poza prezentacją projektu w ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja moderowana przez Michała Broniatowskiego (redaktor naczelny magazynu Forbes) z udziałem Marcina Święcickiego (poseł na Sejmu RP), legendy polskiej przedsiębiorczości prof. Andrzeja Blikle (IFR), Tomasza Budziaka (IFR) oraz Alexa Tokareva – ukraińskiego przedsiębiorcy i menedżera młodego pokolenia, przedstawiciela projektu Wishround Polska. W ramach dyskusji poszukamy odpowiedzi na pytanie, które z polskich doświadczeń biznesowych może być szczególne wartościowe dla ukraińskich przedsiębiorców. W jaki sposób Polska i Ukraina mogą dziś współpracować na niwie biznesowej?

Po dyskusji przewidziany jest czas na pytania gości. Spotkanie odbędzie się z języku polskim i – jeśli zajdzie taka potrzeba – ukraińskim. Wstęp, jak zawsze w “Ukraińskim Świecie“, jest całkowicie wolny.

Fundacja Otwarty Dialog także uczestniczy we wsparciu ukraińskiego biznesu w Polsce. Nasze działania realizujemy w ramach projektu Open Europe Group, o którym więcej informacji znaleźć można na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji o projekcie IFR budowy grup zakupowych na Ukrainie dostępne jest na oficjalnej stronie internetowej (jęz. ukraiński) oraz na stronie Stowarzyszenia IFR.

Zapraszamy!