Gorące tematy:

Senator B. Contini i poseł A. Di Biagio przyjęli delegację z Kazachstanu

Rzym, 17 maja (Adnkronos) – Dzisiaj rano, Senator Barbara Contini oraz Poseł Aldo Di Biagio spotkali się z delegacją z Kazachstanu, w skład której wchodzili: Igor Vinyavskiy, redaktor naczelny gazety “Vzglyad”, Muratbek Ketebayev, lider fundacji “Obywatelska Aktywność”, Irina Petrushova, redaktor naczelny gazety “Respublika” oraz Lyudmyla Kozlovska, Wiceprezes Fundacji Otwarty Dialog.

Omówione zostały kwestie związane z łamaniem praw człowieka w Kazachstanie, w tym świadectwa oskarżonych i świadków w procesach związanych z wydarzeniami w Zhanaozen, o torturach doświadczonych podczas przesłuchań.

Szczególny nacisk położono na kwestie represjonowania opozycji. Omówiony został przykład Vladimira Kozlova, lidera opozycyjnej partii Alga.

Goście z Kazachstanu zaapelowali o zorganizowanie międzynarodowego śledztwa w sprawie tragedii w Zhanaozen, jak również o wyjaśnienie ewentualnej odpowiedzialności włoskiego holdingu ENI za sprowokowanie początkowych strajków pracowników sektora naftowego w Zhanaozen.

Źródło: futuroeliberta.it