Gorące tematy:

Certyfikaty przyznane. Pierwsi kursanci ukończyli intensywny kurs medycznego języka polskiego

15 sierpnia w centrum pomocy Ukrainie „Ukraińskim Świecie” odbyło się wręczenie certyfikatów ukończenia intensywnego kursu języka polskiego medycznego, zorganizowanego przez Fundację Lekarską Pro Seniore, działającą przy Warszawskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej, Fundację Otwarty Dialog oraz Ogólnopolską Fundację Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym.

Kursanci, którzy ukończyli kurs, to pierwsza grupa odwiedzająca Polskę w ramach Polsko-Ukraińskiego Programu Rozwoju i Szkolenia Pracowników Ochrony Zdrowia Ukrainy realizowanego przez Fundację Otwarty Dialog razem z Ogólnopolską Organizacją Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym pod patronatem Ministerstwa Ochrony Zdrowia Ukrainy. Uczestniczące w nim osoby biorą udział w kursach językowych (nauka polskiego języka medycznego), stażach i szkolenia zawodowych odbywających się w polskich szpitalach i placówkach naukowych.

Realizowane w ramach projektu działania mają przyczynić się do pogłębienia polsko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia oraz przygotować ukraińskie kadry medyczne do pracy w Polsce. 

Zdjęcia: Alex Kumpan

Dowiedz się więcej: