Gorące tematy:

Fundacja Otwarty Dialog na Dniach Europy w Drohobyczu

5-6 czerwca w Drohobyczu (obwód lwowski) po raz pierwszy w historii tego miasta odbyły się Dni Europy – impreza mająca na celu przybliżenie Ukraińcom wiedzy o Unii Europejskiej i propagowanie unijnych wartości. W tych dniach nie mogło zabraknąć Fundacji Otwarty Dialog.

Podczas dwudniowego festynu można było poznać tajniki wyszywanki (tradycyjnej koszuli ukraińskiej), spróbować krymsko-tatarskiej kuchni, nauczyć się tańców ludowych oraz zapoznać się z działalnością Fundacji Otwarty Dialog, którą reprezentowali pan Bogusław Stanisławski członek Rady Fundacji, oraz Marian Prysiazhniuk, koordynator z Kijowa.

W Drohobyczu zjawili się także przyjaciele i partnerzy Fundacji – Ambasador UE w Kijowie Jan Tombiński, posłanka Małgorzata Gosiewska oraz Karol Kus i Roman Chraniuk z zespołem Taraka, który na zakończenie imprezy wystąpił na drohobyckim rynku.

Nie zabrakło także inicjatora obecności ODF w Drohobyczu, Artura Deski – działacza miejscowego Caritasu i doradcy Zarządu Fundacji. Przy okazji Dni Europy wręczono mu Medal za Ofiarność i Miłość do Ukrainy od Patriarchy Ukraińskiej Cerkwii Prawosławnej Filareta. Szczerze gratulujemy!