Gorące tematy:

Ponowna wizyta „Uczciwej Ukrainy” w „Ukraińskim Świecie”

28 maja nasi przyjaciele z terebowlańskiej organizacji charytatywnej „Uczciwa Ukraina” znów przyjechali do Warszawy. Prezes Lubow Sołtys zgodziła się zawieźć do Kijowa pomoc, którą Fundacja Otwarty Dialog zebrała w ramach akcji „Wyślij paczkę ukraińskiej rodzinie”.

„Uczciwa Ukraina”, z którą ODF współpracuje od marca br., niemal od początku wojny na wschodzie Ukrainy, zbiera pomoc dla wojskowych i cywili i dostarcza ją do strefy ATO. Miesiąc temu zawiozła żołnierzom m.in. z 92 brygady zakupione przez Fundację mundury, rękawice taktyczne, okulary balistyczne, kompresor, oleje do pneumatyki. Poza tym zabrała leki i sprzęt medyczny do szpitala w Artemiwsku oraz ponad 80 kartonów i worków z pomocą dla uchodźców w Starobielsku.

Tym razem wolontariusze z Terebowli zgodzili się zawieźć z “Ukraińskiego Świata” do Kijowa paczki, które Fundacja Otwarty Dialog zebrała w ramach akcji „Wyślij paczkę ukraińskiej rodzinie” oraz specjalną pomoc dla podopiecznych centrum dla uchodźców w Truszkach koło Biłej Cerkwi – łącznie 27 kartonów z odzieżą i obuwiem dla niemowląt, dzieci i dorosłych, środkami higieny i artykułami szkolnymi. Oprócz tego ponownie do szpitala w Artemiwsku, gdzie leczą się ranni żołnierze, trafi pomoc – tym razem pościel, piżamy, bielizna oraz zakupione specjalnie na tę okazję ciśnieniomierze. Walczący żołnierze i ochotnicy dostaną śpiwory i wygodną odzież w kolorach maskujących, a uchodźcy w Starobielsku – kolejną porcję odzieży i obuwia.