Gorące tematy:

Czy w Warszawie będzie ulica Bohaterów Majdanu? Czołowe polskie media o inicjatywie ODF

O pomyśle przemianowania fragmentu ulicy Spacerowej na ulicę Bohaterów Majdanu w sąsiedztwie pomnika Tarasa Szewczenki informują m.in. Gazeta Wyborcza i TVP INFO. W czwartek, 21 maja inicjatorzy akcji z Fundacji Otwarty Dialog spotkali się z dziennikarzami u zbiegu ulic Spacerowej i Goworka.

Ulica Spacerowa leży w bezpośrednim sąsiedztwie rosyjskiej ambasady w Warszawie. Na stronie TVP INFO można jednak przeczytać, że inicjatywa nie jest prowokacją wobec Rosji. Jak podaje Gazeta Wyborcza, pomysł popierają znani politycy i działacze, m.in. Marcin Święcicki (PO), były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz, były parlamentarzysta Unii Wolności Andrzej Wielowieyski, a także kandydatka SLD do europarlamentu Weronika Marczuk i redaktor naczelny “Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski. Fundacja Otwarty Dialog od 9 maja zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie.

Każdy mieszkaniec stolicy, który popiera powstanie w Warszawie ulicy Bohaterów Majdanu, może złożyć swój podpis w siedzibie ODF lub w centrum „Ukraiński Świat”.

Źródła: TVP Warszawa, TVP INFO, warszawa.gazeta.pl