Gorące tematy:

Koncerty Chopinowskie codziennie w Ukraińskim Świecie

Codziennie o godzinie 17:30 w Ukraińskim Świecie wybrzmią etiudy, nokturny i inne utwory Chopina w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Smolna we współpracy z Fundacją Otwarty Dialog (ODF). 

Koncerty odbędą się na parterze w centrum pomocy Ukrainie, funkcjonującym w przy ODF. Podczas trwania występów będzie można przekazać darowiznę na funkcjonowanie „Ukraińskiego Świata”, który już od przeszło roku istnieje na kulturalnej mapie Warszawy jako miejsce poświęcone społeczności ukraińskiej, w tym także artystom pochodzącym zza wschodniej granicy.

Koncerty dedykowane są dla szerokiej publiczności – zarówno Polaków, jak i zwiedzających Warszawę obcokrajowców, którzy Polskę znają m.in. jako ojczyznę Chopina. “Liczymy, że codzienne koncerty dzieł Chopina, zagrane na światowym poziomie, staną się nie tylko popularnym wydarzeniem kulturalnym, ale też świetną okazją do dialogu i wzajemnego poznania pomiędzy Polakami i gośćmi z innych krajów, w tym emigrantami, których los Chopin dzielił przez znaczną część swojego życia” – powiedział Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog.

Chopina zagrają zarówno muzycy polscy jak i zagraniczni. Na naszej scenie zagoszczą m.in. Edwin Szwajkowski, Maria Marquez Torres, Aleksandra Bobrowska, Klaudia Kudełko, Stefan Walczykiewicz, Adam Goździewski i Kornelia Figielska.

  • Miejsce: ul. Nowy Świat 63, Warszawa
  • Czas: codziennie o 17.30