Gorące tematy:

Vitalick – na ratunek Ukrainie

Wojna na wschodzie Ukrainy rozgorzała na dobre. Miasta, które najbardziej ucierpiały to Tonieck i Ugańsk. Czy to samo czeka Ariupol? W obliczu wojny tylko jeden człowiek może zaprowadzić pokój. VITALICK – mistrz dyplomacji i boksu. Z naciskiem na boks. Przekonaj politycznych oponentów do swoich racji za pomocą pięści!

VITALICK to 8-bitowa gra zręcznościowa, w której możesz pokazać zielonym ludzikom, gdzie ich miejsce. Pomysł na grę podpowiedziały nam wydarzenia, które wciąż dzieją się na wschodzie Ukrainy. Niestety ostatnie miesiące pokazują, że sytuacja nie zmierza ku lepszemu. Mimo, iż działania wojenne zostały przerwane, ostrzały cały czas trwają. Giną ludzie, a zielone ludziki wciąż się zbroją.

W odpowiedzi na te wydarzenia przedstawiciele młodego pokolenia polskich grafików, programistów, producentów i copywriterów, postanowiło stworzyć prostą platformę. Gracz wcieli się w postać Vitalicka, który pokonuje grupy zielonych ludzików, by stoczyć ostateczną walkę z Putinatorem. Całość osadzona jest w dość absurdalnych realiach, na historię należy patrzeć z przymrużeniem oka. Celem jest pomoc Ukrainie, dlatego środki pozyskane z crowdfunding zostaną przekazana na wsparcie Fundacji Otwarty Dialog. Jednocześnie promocja gry i jej rozwój pozwolą podtrzymać obecność wojny na Ukrainie w mediach, publicznej debacie, czy na portalach społecznościowych. Stąd reszta funduszy zostanie przeznaczona na rozwój platformy.

Najważniejszym założeniem projektu jest zebranie jak największej kwoty na rzecz wsparcia Ukraińskich Żołnierzy. Zebrane środki Fundacja przeznaczy na zakup i przekazanie Ukraińskim Żołnierzom wyposażenia wojskowego, takiego jak: mundury, opatrunki celox, termowizory, hełmy i kamizelki. 

Więcej szczegółów znajdziesz na: wspieram.to