Gorące tematy:

Spotkanie z Agnieszką Kozłowską-Rajewicz w Ukraińskim Świecie w ramach EDS Council Meeting

W ramach EDS Council Meeting w Warszawie odbędą się wykłady ekspertów, warsztaty oraz spotkania poświęcone problematyce korupcji i jej wpływu na otoczenie. W tegorocznych spotkaniach udział weźmie 90 studentów z całej Europy. Partnerem spotkania, organizowanego przez oficjalną organizację Europejskiej Partii Ludowej – EDC, jest Fundacja Otwarty Dialog.

W ramach EDS Council Meeting w piątek 24 kwietnia odbędzie się spotkanie z eurodeputowaną Agnieszką Kozłowską-Rajewicz w centrum Ukraiński Świat, prowadzonym przez ODF. Spotkanie poprzedzi zwiedzanie ekspozycji poświęconej kijowskim protestom na Majdanie.

Planowane spotkania mają podnieść świadomość uczestników na temat korupcji i jej wpływu na życie publiczne. Podczas czterodniowego cyklu spotkań studenci nie tylko zidentyfikują problem korupcji, ale będą także usiłowali znaleźć narzędzie do walki z procederem. W dyskusjach i spotkaniach udział wezmą m.in. dyrektor biura fundacji Konrada Adenauera w Polsce Christian Schmitz, dziennikarka Gazety Wyborczej Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, koordynator projektu antykorupcyjnego z Fundacji im. Stefana Batorego Grażyna Kopińska, były szef polskiej dyplomacji, obecnie Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, czy europarlamentarzystki Róża Thun, Danuta Hübner i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Miejsce: Nowy Świat 63, Warszawa, Polska
Data: 24  kwietnia 2015