Gorące tematy:

Pomoc dla młodego ukraińskiego naukowca, Denysa Antipowa

Fundacja Otwarty Dialog zbiera środki na pomoc dla 25-letniego Denysa Antipowa z Iwano-Frankowska. Antipow jest absolwentem Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, gdzie ukończył wschodoznawstwo. Zna kilka języków, w tym polski i koreański. Pasjonuje się elektroniką i przeprowadza eksperymenty na drukarce 3D. Te ostatnie umiejętności wykorzystał w zainicjowanym przez siebie projekcie „Narodowa ruchoma proteza”.

Kiedy na wschodzie Ukrainy rozpoczęły się działania wojenne, Denys przerwał studia doktoranckie i zgłosił się na ochotnika do 81 brygady desantowo-szturmowej. Jego koledzy ze studiów nie mogli na to patrzeć bezczynnie – zorganizowali zbiórkę i kupili mu termowizor. Jednak, żeby w pełni wykorzystać swoje zdolności w powierzonych mu w jednostce zadaniach, młody wynalazca potrzebuje dodatkowo:

  • notebooka z procesorem Intel Core i5 lub nowszym i kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 740M lub nowszą, który posłuży do przetwarzania wideoinformacji zebranych przez drony (może być używany);
  • dysków twardych zewnętrznych o pojemności co najmniej 1 TB;
  • nadajnika Spektrum DX9;
  •  baterii;

Doktoranci z uniwersytetu w Kijowie zwrócili się do Fundacji Otwarty Dialog z prośbą o rozpowszechnienie informacji o ich koledze.

Chcesz im pomóc w kupnie nadajnika lub podarować laptopa? Prosimy o kontakt: 600 813 360 lub wpłatę na konto Alior Bank SA PL: 56 2490 0005 0000 4600 5911 3255. Przelew należy opatrzyć tytułem „Pomoc UA – Denys”.